Eukanuba chovatelia

Zvýšená starostlivosť o chrup pomocou chrumkavého krmiva

Ochorenie periodontu je najčastejším ochorením vyskytujúcim sa v dutine ústnej u malých zvierat. Presné čísla sa u rôznych autorov veľmi líšia, no približne 80% dospelých psov a mačiek trpí ochorením chrupu a vyžaduje ošetrenie.

Povlak : primárna príčina ochorenia periodontu

Zubný povlak je považovaný za príčinu gingivitídy a ochorenia periodontu. Zubný povlak je tvorený tkanivovým detritom, zložkami slín, baktériami a produktami činností baktérií, príležitostne i bunkami epiteliálnymi a zápalovými. K ukladaniu dochádza predovšetkým na rovnom povrchu zubov, ale i tesne pod ďasnami. Populácia baktérií výrazne proliferuje, rozrastá sa do šírky a rozširuje sa po povrchu. V priebehu času sa do povlaku ukladajú minerálne látky zo slín a začína sa tvoriť kameň. Ten sa ukladá v ďalších vrstvách, stále silnie, veľkosť závisí na rozmeroch a tvaru zuba.

Následkom tvorby povlaku a kameňa, ak nie sú ošetrené, je zápal okolitých tkanív. V tejto fáze sú zmeny reverzibilné, ak je zahájená okamžitá starostlivosť o chrup. Ochorenie periodontu sa netýka iba dutiny ústnej, je príčinou zmien celkového postihnutia pacienta. Ložisko infekcie v dutine ústnej môže byť súčasťou systémových problémov - napríklad ochorenie srdca, pľúc, ľadvín, imunitného systému a ďalších orgánov a orgánových systémov.

Starostlivosť o chrup

Najlepší spôsob starostlivosti o zuby a ďasná je pravidelné čistenie dutiny ústnej odborníkom a následné pravidelné ošetrenia kefou. Niektorí majitelia nie sú samozrejme schopní očistiť zuby svojmu psovi alebo mačke v pravidelných intervaloch. Žutie krmiva alebo ďalších materiálov môže čistenie do určitej miery nahradiť (mechanická abrázia). Suché a tvrdé krmivo je v porovnaní s konzervovanou potravou alebo mäkkou stravou menej často príčinou tvorby povlaku a hromadenia zubného kameňa.

Denná starostlivosť o chrup pomocou novinky medzi krmivami Eukanuba

Nová technológia využívajúca polyfosfáty pomáha redukovať tvorbu povlaku počas kŕmenia i po nakŕmení. Polyfosfáty sú súčasťou chrumkavých granúl, ktoré pomáhajú odstraňovať povlak pri ich žutí. Polyfosfáty sa po rozlomení granúl uvolnia a ukladajú sa v povlaku na povrchu zuba a bránia premene povlaku na zubný kameň. Po nejakej dobe sa rozpustia na jednotlivé zložky a tie sa následne vstrebajú.

 
Eukanuba : klinické zlepšenie v podobe redukcie zubného kameňa o 55% u psov a 45% u mačiek

Nedávne štúdie týkajúce sa efektu diéty Eukanuba Dental Care boli vykonávané v spolupráci so stomatológmi univerzitných kliník v USA. Dve skupiny psov a mačiek boli kŕmené kontrolnou diétou a diétou doplnenou novou technológiou Eukanuba Dental Care.

Pokus bol zahájený po dôkladnom ošetrení dutiny ústnej v celkovej anestézii, pri ktorej bol odstránený zubný kameň a povlak. Po 28 dňoch bola diéta zmenená na obdobie ďalších 28 dní. Aj pred týmto druhým obdobím bola dutina ústna starostlivo ošetrená.

Výhody krmiva Eukanuba Dental Care

Zatiaľ čo ostatné receptúry určené na starostlivosť o chrup pôsobia iba počas žutia a iba na určitých zuboch, Eukanuba Dental Care pomáha redukovať tvorbu kameňa počas kŕmenia i po nakŕmení a pôsobí na všetkých zuboch. Naviac na rozdiel od ostatných krmív tohto typu existuje celá rada krmív pripravených pre všetky životné fázy a na základe špecifických nutričných požiadaviek psa a mačky. Môžete si teda lepšie vybrať z celého spektra krmív s ohľadom na potreby psa alebo mačky. Iba Eukanuba teda poskytuje úplnú starostlivosť o chrup psa a mačky v akomkoľvek veku.

Eukanuba : prevrat v starostlivosti o zuby

Eukanuba Dental Care Vám pomáha každý deň efektívne pôsobiť proti zubnému plaku a kameňu, pomáha udržať chrup psov a mačiek čistý v období medzi pravidelným odstraňovaním zubného kameňa. Najvhodnejší čas pre zahájenie používania Eukanuby Dental Care je bezprostredne po stomatologickom ošetrení dutiny ústnej.

Krmivá Eukanuba vyhovejú všetkým nárokom a potrebám, v ich receptúre je zahrnutá novinka v starostlivosti o zuby a o chrup. Už sa nemusíte rozhodovať medzi starostlivosťou o zuby a o chrup a špeciálnymi nárokmi, Eukanuba Vám poskytuje oboje súčasne.

 

Eukanuba Dental Care:
  • Prevratná technológia
  • Redukcia tvorby zubného kameňa o 55% u psov a o 45% u mačiek
  • Pri kŕmení dochádza k odstraňovaniu povlaku
  • Po jedle zabraňuje tvorbe zubného kameňa
  • Pôsobí na povrchu všetkých zubov, nie iba na "žuvajúcich"
  • Vhodná celodenná starostlivosť o chrup formou chrumkavého krmiva